s
f

Fly Express, which provides combined services of quality expertise an unconditional customer satisfacition, is one of the biggest International Tour Operators in Turkey.

Bizi Takip Edin
TOP
Image Alt
GÜNEY AFRİKA – SAFARİ

GÜNEY AFRİKA – SAFARİ

/ per person
(0 Reviews)

CAPE TOWN (3) & SUN CİTY (2)  & JOHANNESBURG (2)

Emirates Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 *** VİZESİZ ***

*** Sabah Gidiş / Akşam Dönüş ***

08 Şubat 2020 Hareket7 Gece

Tour Plan

1

İSTANBUL-DUBAİ-CAPE TOWN

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates kontuarında saat 17.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Emirates Hava Yollarına ait EK 122 sefer sayılı uçak ile saat 20.05’te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 01.20’de Dubai’ye varış. Emirates Havayollarının EK 772 sefer sayısı ile saat 04.00’de Cape Town’a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.
2

CAPE TOWN

Yerel saat ile 12.35’de Cape Town Uluslararası Hava Limanına varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüzle Havalimanından özel otobüsümüz ile panoramik şehir turunda göreceğimiz yerlerden bazıları; Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi. Gezinin ardından ziyaret edeceğimiz Afrika'nın en ünlü mücevher atölyesinde; dünyada bulunan en değerli ve göz alıcı doğal madenin değişik modelde takılarını inceleme ve satın alma fırsatı buluyoruz. Gezimizin ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde
3

CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi’’ (135 Euro). Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında Black Marlin Balık Restorantında öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
4

CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’ Masa Dağı & Stellenbosh Vadisi & Franschoek Gezisi (125 Euro). 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resme imkânı buluyoruz.  Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Daha sonra şehir Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alış veriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Franschoek Kasabası.  Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
5

CAPE TOWN-JOHANNESBURG-SUN CITY

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer.  Yerel hava yolları ile  2 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından havalimanına varıyoruz.. Sun City’e doğru iki buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Aslan Parkı turu (70 Euro) yapıyoruz.  Aslan Parkı’nda aslan, beyaz aslan, çita, leopard, zürafa, mirkat, sırtlan gibi hayvanları yakından görüyor, aslan kafeslerine girip yavru aslanları svebiliyor ve zürafa besliyebiliyoruz. Sonrasında safari araçları ile aslanların kafeslerine giriyor ve onları yakından fotoğraflıyabiliyoruz. Sun City’e varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz.
6

SUN CITY

Kahvaltının ardından Sun City panoramik şehir turumuz için hareket. Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısında yer alan bu şehir Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Çöldeki Cennet diyebileceğimiz Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle, Casino’lar ve Golf alanlarıyla bir çok tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış otelleriyle, yem yeşil çayırlar, ağaçlar, göletler ile oluşturulmuş bu doğal park içerisinde Babunlar, sincaplar ve rengarenk papağanlar ile ‘’Lost City’’ kaybolmuş bu büyülü şehrin güzel manzaralarını resmetme imkanı bulacağız. Ekstra olarak  düzenleyeceğimiz Pilanesberg National Park &  Safari turu (100 Euro) Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Safari turumuz sonrası akşam yemeğimizi almak için lodgelarımıza dönüyoruz. Geceleme lodgelarımızda.
7

SUN CITY -JOHANNESBURG

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve ve Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ekstra olarak düzenleyeceğimiz Lesedi Kültür Köyü (80 Euro) turumuz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Ardından Johannesburg’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Johannesburg’a varışımızda panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu tur sırasında Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Otelimize geçiyoruz ve geceleme otelimizde.
8

JOHANNESBURG

Sabah kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz  Gold Reef City ve Apartheid Müzesi turu (100 Euro) için otelimizden ayrılıyoruz.  Golf Reef, Johannesburg’da en fazla altın çıkartılmış madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg’da 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika’nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Gold Reef City turuna Johannesburg’un altın geçmişi anlatılarak başlanıyor. Tur eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor.Bu evler 1800’lu yıllardan 1900’lu yılların ortalarına kadar kullanılmıştır. 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altının dokümünün yapıldığı salona geçiliyor.
9

JOHANNESBURG-DUBAİ- İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Johannesburg şehir turu. Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında Afrika Pazarını da dolaşma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Ekstra olarak düzenleyeceğimiz Pretoria turumuz (55 Euro) Güney Afrika’nın idari baskenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jakaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jakaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikayesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanı.Turumuz sonrasında rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Emirates Hava Yollarının EK 766 sefer sayısı ile 22.20’de Dubai’ye hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.
10

DUBAİ-İSTANBUL

Sabah yerel saatle 08.15’de Dubai’ye varış. Emirates Hava Yolları EK 123 sefer sayısı ile saat 10.45’de İstanbul’a uçuş.  Türkiye yerel saati ile 14.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
3* / 4* Oteller     2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı Tek Kişilik Oda farkı 03 – 12 Yaş Çocuk 0 –2 Yaş Çocuk
  07 Mart 2020 1.399 Euro 260 Euro 1.399 Euro 275 Euro
  15 Şubat 2020 1.399 Euro 260 Euro 1.399 Euro 275 Euro
  AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ 665 EUR yerine 600 EURO ! Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi’’ (135 Euro). Masa Dağı & Stellenbosh Vadisi & Franschoek Gezisi (125 Euro). Aslan Parkı turu (70 Euro) Pilanesberg National Park &  Safari turu (100 Euro) Lesedi Kültür Köyü (80 Euro) Gold Reef City ve Apartheid Müzesi turu (100 Euro) Pretoria turumuz (55 Euro)   FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:                                            Emirates Yolları tarifeli direk seferi ile İstanbul-Dubai – Cape Town / Johannesburg –Dubai- İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti, Cape Town - Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti, (15 KG bagaj hakkı ile) Programda belirtilen tüm transferler, panoramik şehir turları, Johannesburg 3* veya 4* otelde 2 Gece oda kahvaltı konaklama Cape Town 3* veya 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama Sun City 3* Otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama Tüm Sabah Kahvaltıları Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri, Tüm havalimanı vergileri FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:                                            Seyahat sigortası (25 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 50 Euro’dur.) Rehber tarafından organize edilecek Tüm Ekstra Turlar Tüm Kişisel harcamalar Yurtdışı çıkış harcı bedeli ÖNEMLİ NOTLAR ***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir. ***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir. *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. ***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Flyexpress sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. ***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. ***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. *** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz. VİZE ***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. ***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir. *** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  ***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  ***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.  ***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz. Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
You don't have permission to register